Endüstriyel Tasarım

Piyasa Araştırmaları

Endüstriyel Tasarım haklarıyla ilgili ihtiyaç duyulan her türlü araştırma ve tespit hizmetini sağlayabilecek uzmanlıktaki araştırmacılardan oluşan ekibimiz pek çok sektörde araştırma deneyimine sahiptir.

Piyasa araştırmalarının, hukuki süreci yönetecek uzman avukatların yönetiminde ve sahadaki uzman araştırmacılar vasıtasıyla yürütülmesi, sürecin sonuç odaklı ve baştan sona bir bütün olarak yönetilmesine imkan vermektedir.

Piyasa araştırmalarımız müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirli bir hedefe yönelik olarak gerçekleştirilebileceği gibi, dönemsel ve bölgesel olarak belirsiz hedeflerin tespitini amaçlayan geniş çaplı araştırmalar da yapmaktayız. İhtiyaç halinde dönemsel olarak tekrar edilen araştırmalar vasıtasıyla, müvekkillerimiz sahadaki güncel durum hakkında düzenli olarak bilgilendirilmekte ve hak ihlallerine zamanında müdahale edilebilmektedir.

Yürüttüğümüz başlıca araştırma türleri arasında;

  • tescilli tasarımların güncel kullanım durumuna yönelik araştırmalar,
  • olası tasarım hak ihlallerinin tespitine yönelik araştırmalar,
  • belirli bir bölgede ya da dönemsel olarak gerçekleşen tasarım hak ihlallerinin tespitine yönelik araştırmalar yer almaktadır.